Меню
Вгору
block, icon
 • 5 минут от м. Голосеевская Киев,
  пр-т Голосеевский, 58а
 • 0 800 337 287

Лікування пульпітуЗаписатися
Лікування пульпіту, фото

Карієс зубів захворювання непросте. На ранній стадії воно протікає практично безсимптомно. Однак, якщо карієс не лікувати, він переростає в пульпіт, і у пацієнта виникає непереборний зубний біль.

Що таке пульпіт і як зрозуміти, чи є він у вас?

Пульпіт, як Гай Юлій Цезар може робити кілька справ одночасно: викликати сильний зубний біль, руйнувати зубний нерв і навіть викликати запалення всередині каналу зуба. Якщо ж говорити про пульпіт, як про патологію, то це захворювання не що інше, як запальний процес в пульпі – запалення нерва зуба і кровоносних судин, які живлять зуб. Пульпіт вимагає невідкладного лікування.

Лікування пульпіту

Один з ранніх симптомів пульпіту – гостра зубна біль, що виникає при споживанні холодної та гарячої їжі. Вона різко з’являється і також різко проходить. Також в залежності від стадії і форми пульпіту можуть виникати і інші симптоми.

Основні симптоми пульпіту

 • Гострий зубний біль, як відповідна реакція на холодну і гарячу їжу;
 • Періодичний ниючий біль в зубі, яка поширюється на сусідні зуби, щелепу, вухо;
 • Гострий біль, що виникає раптово, часто в нічний час;
 • Злегка тьмяний колір емалі.

Лікування пульпіту зубів на відміну від лікування поверхневого карієсу більш складний процес, тому при перших симптомах хвороби рекомендуємо звернутися за допомогою до професійного стоматолога.

На стоматолога сподівайся, але сам не зівай: причини пульпіту і профілактика захворювання

Причин для розвитку пульпіту може бути кілька. Найчастіше він розвивається на тлі прогресуючого карієсу. Коли крізь збільшену каріозну порожнину в зуб проникає інфекція. Через це виникає запалення пульпи зуба, лікування якого потрібно проводити чим раніше, тим краще. З прогресуванням пульпіту харчування зуба припиняється і зуб стає «мертвим» або ж зовсім руйнується.

5 причин, які можуть призвести до пульпіту:

 • Своєчасно не вилікуваний карієс;
 • Невилікуваний карієс зуба, наприклад, під пломбою або коронкою;
 • Травма зуба;
 • Стираємість зубів;
 • Інфікування зубних каналів через кров.

Що робити, щоб не довелося лікувати пульпіт

 1. Стежити за гігієною ротової порожнини: користуватися флосом, чистити зуби двічі на день, використовувати ополіскувач для зубів і ясен.
 2. Відвідувати стоматолога раз півроку для профілактичного огляду. Лікар зможе виявити карієс на ранніх стадіях і вилікувати його.
 3. Раз на півроку або один раз на рік робити професійну чистку зубів. Це дозволяє усунути скам’янілий наліт – головну причину карієсу.

У клініках «Стоматологічна Династія» ми виконуємо не тільки лікування пульпіту без болю, а й проводимо процедури для його профілактики – професійний огляд і гігієнічну чистку зубів. Чекаємо вас в наших стоматологів!

Види пульпіту і його ускладнення

Така хвороба зубів, як пульпіт, протікає в двох послідовних формах:

 • Гостра форма. Виникає після того, як інфекція проникла в пульпу. Триває кілька днів-тижнів. Симптоматично гостра форма пульпіту проявляється спочатку у вигляді різкої зубної біль, хворобливих реакцій на холодну і гарячу їжу. Через кілька днів після інфікування пульпи біль може виникати раптово і відчуватися не тільки в області хворого зуба, але і поширюватися на всю щелепу.
 • Хронічна форма. Якщо гострий пульпіт не лікувати, а лише знімати зубний біль за допомогою болезаспокійливих засобів, гостра форма хвороби перетікає в хронічну. Зубний нерв і внутрішні тканини пульпи поступово руйнуються, запалення переходить за межі кореневих каналів, наступає інша стадія періодонтит, області зуба опухає ясна, з’являються гнійні виділення. При відсутності подальшого лікування гнійного пульпіту зуб втрачає харчування, емаль стає тьмяною. Це може призвести до повної втрати зуба.

У наших клініках «Стоматологічна Династія» ми оперативно лікуємо пульпіт на будь-якій стадії розвитку хвороби. Записуйтеся до нас прийом і наша команда зробить все можливе щоб вилікувати пульпіт навіть в запущеній формі: знеболити зуб, зробить рентген, видалить уражену пульпу і запломбує канали зуба. Ви знову будете відчувати себе здорово.

Як лікують пульпіт зубів мудрості

Лікування пульпіту зуба мудрості досить складний процес через «недосяжне» розташування зубів і їх складної багатоканальної структури. Раніше частою практикою було видалення уражених карієсом зубів мудрості, так як вони фактично не беруть участі в жуванні, а їх роль в ротовій порожнині символічна.

У наш час стоматологи все частіше лікують зуби мудрості з пульпітом, особливо, якщо в цьому є необхідність. Поетапно процес лікування пульпіту зубів мудрості не відрізняється від лікування аналогічної хвороби інших зубів.

Як прибрати зубний біль, щоб доїхати до стоматолога?

Пульпіт хвороба виключно підступна. Найчастіше біль через захворювання з’являється пізно вночі, коли можливість приїхати до стоматолога і вилікувати пульпіт надається не раніше, ніж через 4-6 годин.

У цей момент ми мріємо тільки про те, щоб припинити нестерпний біль. У цьому допоможуть знеболюючі засоби з домашньої аптечки, наприклад, Анальгін, Кетанов, Німесил. Радимо вживати знеболювальні, якщо ви впевнені, що вони вам не протипоказані.

пульпіт зуба лікування

Як відбувається діагностика і лікування пульпіту в Києві в клініках «Стоматологічна ДИНАСТІЯ»

Залежно від форми захворювання і характеру ускладнень виділяють три методи лікування пульпіту:

Біологічний

Метод заснований на збереженні пульпи і нервів зуба. Такий спосіб лікування захворювання можливий виключно на ранніх етапах хвороби. Лікування пульпіту без видалення нерва практикується стоматологами відносно рідко через високу ймовірність повторного запалення пульпи.

Ампутаційний

Метод заснований на частковому видаленні пульпи, коли видаляється її коронкова частина, а коренева – зберігається. Таким чином коріння зубів не втрачають кровотік і харчування. Ампутаційний метод лікування найчастіше застосовується на ранній стадії хвороби або при пульпіті, викликаному травмою зуба і у дітей. Метод також, як і біологічний, використовується відносно рідко через ймовірність повторного інфікування пульпи.

Екстирпаційний

Методика заснована на повному видалення пульпи, зуб при цьому зберігається. Такий спосіб лікування пульпіту практикується найчастіше. Він полягає в комплексному видаленні пульпи, включаючи зубні нерви і очищення кореневих каналів.

Етапи лікування пульпіту в Києві незалежно від обраної методики:

 1. Насамперед наш лікар оглядає ротову порожнину пацієнта, щоб переконатися в причинах хворобливих відчуттів і визначити проблемний зуб.
 2. Після цього лікар вводить анестезію в область хворого зуба.
 3. Робить рентген зуба, а при необхідності, також рентген сусідніх зубів. Це дозволяє визначити стан зубних коренів і вогнище поширення запалення.
 4. Наступний етап – лікування або часткове / повне видалення пульпи і зубних нервів.
 5. Лікування каналів зуба (при екстірпаціонном лікуванні).
 6. Пломбування каналів зуба (при екстірпаціонном лікуванні).
 7. Контрольний рентген знімок, який дозволяє переконатися в якості пломбування каналів.
 8. Відновлення форми коронки зуба.

Видалення зубних нервів і лікування каналів зуба при пульпіті

Видалення пульпи разом із зубними нервами, як і лікування каналів, виконується при лікуванні пульпіту екстірпаціиним методом. Залежно від способу видалення пульпи, викорінення буває вітальної і девітальной.

 • При вітальній екстирпації пульпу разом з нервами видаляють «живий» під анестезією під час першого візиту пацієнта. Для цього порожнина зуба розкривається, обробляється антисептиками, а нерви видаляються по черзі з кореневих каналів за допомогою спеціальних голок.
 • При девітальній екстирпації пульпа «вбивається» в зубі за допомогою спеціальних засобів. Їх закладають в зуб під час першого візиту пацієнта. Після чого на зуб встановлюється тимчасова пломба. Через кілька днів тимчасова пломба видаляється, зубні канали очищаються і пломбуються, а потім встановлюється постійна пломба.

У наших стоматологів ми практикуємо очищення каналів зуба під мікроскопом. Для цього використовуємо мікроскопи Kaps Som 62 і Leica M655. Це дозволяє стоматолога в наближенні бачити канали зуба, і очистити їх більш ретельно, що істотно підвищує якість усунення інфекції.

Лікування пульпіту лазером

ціна лікування пульпіта

Лазерне лікування пульпіту – одне з інноваційних рішень в боротьбі з запальними процесами. У клініках «Стоматологічна Династія» ми також опціонально використовуємо лазер Biolase для лікування захворювання. За допомогою лазерного променя наші стоматологи обробляють пульпу і зубні канали, усуваючи інфекцію. Це дозволяє досягти високого антисептичного ефекту в боротьбі з інфекцією в зубі. Ціна такої процедури вказана в розділі «Ціни» в головному меню сайту.

Лікування пульпіту у дітей

Молочні зуби дуже вразливі до карієсу. Він руйнує тимчасові зуби набагато швидше, ніж постійні, а тому і пульпіт розвивається у дітей досить часто. Незважаючи на те, що молочні зуби носять тимчасовий характер, пульпіт молочних зубів важливо не запускати і вчасно лікувати.

Чому важливо лікувати пульпіт молочних зубів:

 1. Передчасне руйнування молочних зубів може призвести до формування неправильного прикусу у дітей. Важливо, щоб молочні зуби змінювалися своєчасно.
 2. Інфікування молочних зубів може сприяти інфікуванню зачатків постійних зубів у дітей. В результаті постійні зуби, які навіть ще не прорізалися, можуть істотно постраждати або зовсім зруйнуватися.

У наших клініках дитячі стоматологи виконують лікування пульпи зуба у дітей без болю. Методика лікування пульпіту у дітей аналогічна методам лікування постійних зубів у дорослих, які ми описали вище.

Вартість і терміни лікування пульпіту в Києві

Ціна лікування пульпіту залежить від багатьох факторів, в тому числі:

 1. Форми захворювання. Гострий пульпіт на ранній стадії, простіше вилікувати, ніж запущений пульпіт зуба, а значить і дешевше.
 2. Ускладнень, викликаних запаленням. Залежно від характеру поширення інфекції лікуючий лікар застосовує різні техніки для її усунення. Це також впливає на те, скільки коштує процедура.
 3. Канальність зуба. Чим більше кореневих каналів в зубі, тим вище ціна лікування пульпіту. Наприклад, лікування пульпіту трьохканального зуба, буде трохи дорожче, ніж двухканального.
 4. Обраної методики лікування. Терапевтичне лікування, лікування під мікроскопом і лікування пульпіту лазером – це опціональні способи усунення захворювання, які відрізняються вартістю.

Що стосується термінів лікування, то, як правило, це триває від 1 до 3 візитів у стоматолога. Терміни лікування також залежать від характеру поширення запалення. Наприклад, лікування пульпіту в одне відвідування можливо на ранніх стадіях захворювання.

Рекомендації після лікування

пульпіт ціна лікування

Знеболення. У перші 2-3 діб після лікування пульпіту, іноді трохи довше, в області зуба може виникати тупий біль. Наприклад, при накушуванні або тиску на зуб. Це не страшно, біль повинна припинитися в перші дні після лікування. Якщо вам некомфортно, ви можете випити знеболююче, яке порадить вам лікуючий лікар. Якщо через 3-4 дні і пізніше біль в області зуба не припиняється, зверніться до лікаря.

Полоскання. Щоб поліпшити бактеріальну середу в ротовій порожнині, рекомендуємо кілька разів на день після лікування пульпіту зуба користуватися ополіскувачем.

Питання-відповідь: відповідаємо на три поширених питання про лікування пульпіту

 • Чому болить зуб після лікування пульпіту?

Справа в тому, що будь-яке втручання в структури зуба – це травматичний досвід для організму, а тим більше, якщо мова йде про видалення нервів, чищенні і лікуванні пульпіту 3 каналів. Наявність помірної болю протягом 2-3 днів після лікування нормальна практика, втім, як і її відсутність.

 • Що буде, якщо не лікувати пульпіт і перечекати, поки біль не пройде?

Запалення пульпи в результаті попадання інфекції призводить до поступового знищення зубного нерва, судин і внутрішніх тканин зуб. Коли пульпа «вмирає», припиняється харчування зуба, і як результат гострий біль стихає. Разом з цим зуб продовжує руйнуватися, його емаль тьмяніє, а пульпіт переростає в періодонтит. Якщо періодонтит можна вилікувати зуб пломбується і залишається на місці «неживим». Якщо періодонтит вилікувати не можна, – зуб видаляється.

 • Чи можна вилікувати пульпіт народними методами?

Ні, не можна. Наприклад, за допомогою полоскань можна тільки зменшити больові відчуття, що виникають із-за запалення. Вилікувати пульпіт недорого для здоров’я зубів може тільки професійний стоматолог.

У клініках «Стоматологічна Династія» ми знаємо, як вилікувати пульпіт і оперативно позбавити пацієнтів від сильного зубного болю. Ми виконуємо лікування пульпіту швидко і безболісно. Чекаємо вас на огляд та лікування в наших клініках!

Скільки коштує Лікування пульпіту?Лікарі клініки «Стоматологічна Династія» радять Вам побороти страх і звертатися за допомогою вчасно. Ціни на лікування зубів в Києві доступні для кожного в зв'язку з різноманітністю якості застосовуваних матеріалів і країн, в яких вони виробляються. Дисконтна програма дозволить Вам відчути наші переваги в доступності цін на лікування.


Записатися на консультацію
# ПРЕЙСКУРАНТ ЦІН НА СТОМАТОЛОГІЧНІ ПОСЛУГИ ЛІКУВАННЯ
Ціна
Розширена консультація з планом лікування
685 грн
Цифрова рентгенографія (у області 1-3 зубів)
195 грн
Панорамний знімок
540 грн
Компютерна томографія
від 680 грн
Анестезія
380 грн
Седація (медикаментозний сон) (1 година )
4700 грн
Програма анти-СНІД
195 грн
Надання допомоги при гострого болю
2480 грн
Реставрація зуба
від 1790 грн
Механічна та медична обробка кореневих каналів
від 640 грн
Пломбування кореневого каналу
від 640 грн
Відбілювання зубів
від 8820 грн

Наші фахівці:

Всі фахівці:
Волокітін Володимир Миколайович
Доктор-консультант мережі клінік «Стоматологічна Династія». 40 років досвіду роботи.
Волокітіна Анна Володимирівна
Головний лікар мережі клінік «Стоматологічна Династія». Доктор вищої категорії.

Відгуки:

Дізнайтеся що про нас говорять наші клієнти:

КОНТАКТИ З нами ВИ МОЖЕТЕ В БУДЬ-ЯКУ ХВИЛИНУ НАПИСАТИ НАМ АБО Ж ЗАТЕЛЕФОНУВАТИ.