Металокерамічні коронки з’явилися завдяки ВВС США. Перші зразки металокераміки були представлені світу в 1962 році, і їх можна без перебільшення назвати винаходом століття.
Коронка металокерамічна пройшла довгий шлях від дорогої інновації до доступного способу протезування. У 21 столітті вона все ще користується величезним попитом через естетичність, довговічність та доступність.
У наших клініках в Києві ви можете встановити поодинокі металокерамічні коронки, мостоподібні протези, а також коронки на імпланти. Наші професійні стоматологи-ортопеди з радістю допоможуть замінити втрачені зуби за допомогою надійних і бюджетних коронок. Дізнайтеся більше про ціни і установку коронок металокерамічних на консультації. Записуйтеся і приходьте на прийом у зручний час!
Коронка з металокераміки – один з ефективних способів бюджетного відновлення зубного ряду. І ось, в яких випадках такі коронки рекомендують до установки:
Через досить скромну естетику металокераміку рідко вибирають для протезування передніх зубів, однак у всіх перерахованих вище випадках металокерамічні коронки відмінно себе зарекомендували.
Коронка з металокераміки має литу основу з металу, яку зверху в кілька шарів покривають керамічною масою. Кожна зубна коронка формується техніком в лабораторії і виготовляється індивідуально для кожного пацієнта. За рахунок міцної основи такі конструкції відрізняються високою зносостійкістю і міцністю.
Залежно від матеріалу основи можна виділити наступні види коронок на базі:
Для виготовлення основи металокераміки в наших клініках «Стоматологічна ДИНАСТІЯ» ми використовуємо сплави кобальту, хрому і нікелю, а також кераміку німецьких, японських і американських виробників.
Що стосується конструкційних особливостей протезів, то металокерамічні коронки на зуби можуть виготовлятися у вигляді одиночних і мостовидних конструкцій. Поодинокі коронки використовуються для прямого протезування, а також для установки на імпланти. Мостовидні металокерамічні протези, як правило, складаються з трьох або чотирьох елементів.
Переваги металокерамічних коронок
Цирконієві коронки відносно нове рішення в ортопедичній стоматології. За естетикою і міцності вони перевершують, як металокераміку, так і керамічні протези. Ми вирішили наочно порівняти обидва види довговічних конструкцій, враховуючи естетику, міцність, довговічність і вартість.
Металокерамічні коронки | Цирконієві коронки |
Естетика | |
|
|
Міцність | |
Міцні, встановлюються на жувальні зуби, імпланти. | Міцні, встановлюються на жувальні зуби, імпланти. |
Довговічність | |
Металокераміка служить 5-10 років і довше. | Цирконій служить 7-12 років. |
Цена | |
від 6460 грн | від 7980 грн |
У наших стоматологічних клініках в Києві ми встановлюємо металокерамічні коронки за кілька візитів. Приходьте на консультацію до нашого стоматолога-ортопеда, він огляне вашу ротову порожнину і проконсультує щодо протезування за допомогою металокераміки. Він розповість про необхідність і вартість попереднього лікування перед протезуванням, а також про ціни на металокераміку.
На першій консультації лікар оцінює здоров’я ротової порожнини і зубів, становить план попереднього лікування (якщо воно необхідно) і подальшого протезування. На цьому етапі пацієнт визначається з типом конструкції (металокераміка або безметалева коронка).
Це етап опціональний. Справа в тому, що протезування зубів не терпить карієсу або захворювань ясен. Тому перед тим, як вставити металокерамічний зуб, необхідно, щоб ротова порожнина пацієнта була повністю здоровою. Для цього може знадобитися професійна чистка зубів, лікування карієсу, ясен, видалення зубів, які не піддаються лікуванню. Звичайно, якщо в цьому є необхідність.
Якщо ротова порожнина пацієнта здорова, то лікар переходить до першого кроку установки протеза – обточування причинного зуба. Для відновлення зуба металокерамічною коронкою лікар видаляє 1-2 мм емалі та дентину, а також при необхідності депульпує зуб. Раніше перед установкою коронок зуби депульповувалися в обов’язковому порядку. Сьогодні стоматологи, якщо це можливо, залишають зуб під протезом «живим». На підготовлений зуб стоматолог встановлює тимчасову коронку.
Далі для виготовлення майбутньої металокерамічної коронки лікар-ортопед знімає відбитки зубів пацієнта, підбирає тон керамомасси і передає все це в лабораторію. Причому відбиток знімається не тільки з протезованих зуба, а з обох щелеп. Адже при виготовленні коронки зубний технік враховує безліч нюансів, в тому числі і положення зубів поруч на обох щелепах.
Через кілька тижнів після зняття відбитків, коли металокерамічна коронка готова, лікар запрошує пацієнта на примірку і установку. Спочатку коронка приміряється: металокераміка надягається на підготовлений зуб і закріплюється на тимчасовій цементуючій масі. Це дозволяє пацієнтові зрозуміти, чи добре «сидить» протез, чи зручно йому їсти, говорити. Через кілька тижнів при відсутності недоліків, коронка металокерамічна встановлюється на довготривалий цемент. Якщо у пацієнта є зауваження, лікар фіксує їх і віддає коронку на доопрацювання. Після цього процедура примірки та установки повторюється.
Зуби людини, як і відбитки пальців, – унікальні для кожної людини. Звичайно існує ймовірність, що у деяких людей в світі є власний «зубний близнюк», однак при створенні металокерамічних коронок техніки не спираються на цю теорію. Виготовлення зубних коронок завдання високоточна, відповідальна і індивідуальна.
Насамперед фахівець виготовляє металевий каркас. Потім він пошарово покриває каркас керамікою в тон зубів пацієнта і формує фісури на коронці. Так зубна коронка отримує природну форму.
Якщо ви бажаєте вставити металокерамічну коронку на зуб, команда клінік «Стоматологічна ДИНАСТІЯ» з радістю допоможе в цьому. Приходьте до нас на консультацію і протезування зубів в Києві. Чекаємо вас з 9:00 до 21:00 з понеділка по суботу.
Лікарі клініки «Стоматологічна Династія» радять Вам подолати страх та звертатися за допомогою вчасно. Ціни на лікування зубів у Києві доступні для кожного у зв'язку з різноманітністю якості матеріалів і країн, в яких вони виробляються. Дисконтна програма дозволить Вам відчути наші переваги щодо доступності цін на лікування.