Меню
Вгору
block, icon
  • 5 минут от м. Голосеевская Киев,
    пр-т Голосеевский, 58а
  • 0 800 337 287

Резекція верхівки кореня (Гранулемектомія)Записатися
Резекція верхівки кореня (Гранулемектомія), фото

При подібному оперативному втручанні віддаляється верхня частина кореня – звідси і термін «резекція». Але назва «гранулемектомія» точніше відображає мету, яка полягає в ліквідації гранулючого вогнища. Тепер до подібної операції вдаються все рідше і рідше, віддаючи перевагу менш травматичному способу лікування через кореневий канал. Але все ж іноді операція резекції верхівки кореня є єдиним порятунком. Часом це єдиний спосіб зберегти зуб, а не видаляти його з коренем.

Остаточне рішення за стоматологом

Резекция верхушки корня (гранулемэктомия), фото

Рішення – чи є доцільним резекція кореня зуба, в кожному конкретному випадку приймає лікар, враховуючи безліч факторів (стан альвеоли, наявність руйнувань в кістках та інше). Підготовка до гранулемектоміі полягає в обробці і пломбуванні зуба (зазвичай використовується фосфат-цемент). Іноді пломбу доводиться ставити прямо під час операції, що може викликати різного роду ускладнення.

Саме резекція верхівки кореня зуба включає в себе кілька послідовних етапів:

  • розріз,
  • трепанація,
  • резекція,
  • накладення швів.

Трохи докладніше про етапи операції

Спочатку хворого знеболюють. Вид анестезії залежить від того, де саме – на верхній або нижній щелепі – планується здійснювати резекцію.

Потім роблять розріз (найчастіше використовується дугоподібний розріз по Парчі) і формується слизисто-окісний клапоть, який частково зачіпає і область сусідніх зубів.

Резекция верхушки корня (гранулемэктомия), фото

Потім настає черга трепанації з метою оголення верхньої частини кореня. Її складність багато в чому залежить від наявності або відсутності в області верхівки кореня так званої узури. Від цього безпосередньо залежить, чи потрібно буде робити трепанацію кістки або є можливість обійтися і без цієї травмуючої дії. Коли відниється грануляційна тканина або корінь, хірург переходить до наступного етапу операції.

Як правило, спочатку проводять резекцію кореня, а вже потім виконується резекція верхівки. Резекція верхівки кореня для різних зубів має свої нюанси і характерні особливості. Варто також згадати, що корінь резецирує не в повному обсязі, а максимум на дві третини його довжини. Коли верхівка відсічена (для цього використовують різноманітні інструменти), її за допомогою пінцета або ложки акуратно виймають з рани і видаляють грануляції. Потім, в обов’язковому порядку, поверхня ампутированного кореня обробляють фрезою, видаляють з рани осколки шляхом вискоблювання і дезінфікують рану. Після цього залишається лише накласти шви, які зазвичай знімають приблизно через тиждень.

Скільки коштує Резекція верхівки кореня (Гранулемектомія)?Лікарі клініки «Стоматологічна Династія» радять Вам побороти страх і звертатися за допомогою вчасно. Ціни на лікування зубів в Києві доступні для кожного в зв'язку з різноманітністю якості застосовуваних матеріалів і країн, в яких вони виробляються. Дисконтна програма дозволить Вам відчути наші переваги в доступності цін на лікування.


Записатися на консультацію
# ХІРУРГІЧНА ПАРОДОНТОЛОГІЯ
Ціна
Пластика ясна (гінгівоектомія в ділянці 1-3 зубів)
від 4860 грн
Підрізання вуздечки (френулотомія) за допомогою лазера
2790 грн

Наші фахівці:

Всі фахівці:
Волокітін Володимир Миколайович
Доктор-консультант мережі клінік «Стоматологічна Династія». 40 років досвіду роботи.
Волокітіна Анна Володимирівна
Головний лікар мережі клінік «Стоматологічна Династія». Доктор вищої категорії.

Відгуки:

Дізнайтеся що про нас говорять наші клієнти:

КОНТАКТИ З нами ВИ МОЖЕТЕ В БУДЬ-ЯКУ ХВИЛИНУ НАПИСАТИ НАМ АБО Ж ЗАТЕЛЕФОНУВАТИ.