При подібному оперативному втручанні віддаляється верхня частина кореня – звідси і термін «резекція». Але назва «гранулемектомія» точніше відображає мету, яка полягає в ліквідації гранулючого вогнища. Тепер до подібної операції вдаються все рідше і рідше, віддаючи перевагу менш травматичному способу лікування через кореневий канал. Але все ж іноді операція резекції верхівки кореня є єдиним порятунком. Часом це єдиний спосіб зберегти зуб, а не видаляти його з коренем.
Рішення – чи є доцільним резекція кореня зуба, в кожному конкретному випадку приймає лікар, враховуючи безліч факторів (стан альвеоли, наявність руйнувань в кістках та інше). Підготовка до гранулемектоміі полягає в обробці і пломбуванні зуба (зазвичай використовується фосфат-цемент). Іноді пломбу доводиться ставити прямо під час операції, що може викликати різного роду ускладнення.
Саме резекція верхівки кореня зуба включає в себе кілька послідовних етапів:
Спочатку хворого знеболюють. Вид анестезії залежить від того, де саме – на верхній або нижній щелепі – планується здійснювати резекцію.
Потім роблять розріз (найчастіше використовується дугоподібний розріз по Парчі) і формується слизисто-окісний клапоть, який частково зачіпає і область сусідніх зубів.
Потім настає черга трепанації з метою оголення верхньої частини кореня. Її складність багато в чому залежить від наявності або відсутності в області верхівки кореня так званої узури. Від цього безпосередньо залежить, чи потрібно буде робити трепанацію кістки або є можливість обійтися і без цієї травмуючої дії. Коли відниється грануляційна тканина або корінь, хірург переходить до наступного етапу операції.
Як правило, спочатку проводять резекцію кореня, а вже потім виконується резекція верхівки. Резекція верхівки кореня для різних зубів має свої нюанси і характерні особливості. Варто також згадати, що корінь резецирує не в повному обсязі, а максимум на дві третини його довжини. Коли верхівка відсічена (для цього використовують різноманітні інструменти), її за допомогою пінцета або ложки акуратно виймають з рани і видаляють грануляції. Потім, в обов’язковому порядку, поверхня ампутированного кореня обробляють фрезою, видаляють з рани осколки шляхом вискоблювання і дезінфікують рану. Після цього залишається лише накласти шви, які зазвичай знімають приблизно через тиждень.
Лікарі клініки «Стоматологічна Династія» радять Вам побороти страх і звертатися за допомогою вчасно. Ціни на лікування зубів в Києві доступні для кожного в зв'язку з різноманітністю якості застосовуваних матеріалів і країн, в яких вони виробляються. Дисконтна програма дозволить Вам відчути наші переваги в доступності цін на лікування.